Python Nedir?

ileri seviye python eğitimi, online eğitim, programlama dili, python, python eğitimi, temel seviye python eğitimi

Guido van Rossum tarafından 1991 yılında geliştirmeye başlanan Python; interaktif, nesne odaklı, yorumlanabilir ve öğrenmesi oldukça kolay bir programlama dilidir. Özellikle bilimsel ve hesaplamalı mühendislik konularında sıkça tercih edilen Python programlama dili, 2000’li yıllardan itibaren yaşanan donanımsal ve yazılımsal gelişmeler ile paralel olarak geniş bir kullanım alanına kavuşmuştur.

Python ne işe yarar?

Python dilini web programlama, mobil programlama gibi aklınıza gelebilecek tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Özgür ve açık kaynak kod mantığına dayanan Python’ın standart kütüphanesi, geliştirme araçları ve diğer birçok kütüphane, lisansa gerek duyulmaksızın açık kaynak kod olarak ücretsiz şekilde indirilebilmektedir.  Diğer programlama dilleri ile kıyaslandığında daha az satır ve kod kullanılarak işlemlerin gerçekleşmesini sağlar. Bireylerin işlerini kolay ve daha anlaşılır şekilde halletmesi, bu dili öğrenenlerin kariyer basamaklarını daha hızlı yükselmesi, kısa sürede yüksek maaş getirisi sağlaması vb. birçok özellik bireyleri bu dili öğrenmeye itmiştir.

Python ile neler yapılır?

Python dili sizlere birçok imkan sunar. Örneğin; programlama dilinin yapay zeka algoritmalarından faydalanarak kendi oyunlarınızı yazabilirsiniz. Yapay zeka üzerine yazılımlar geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Projenizle ilgili size teklif vermeye hazırız. İletişim bilgilerinizi ekleyin, size hemen ulaşalım.